cfirma.pl logo guide icon Przewodnik użytkownika

Nawigacja

Szukaj...
»

PoweredBy

Hiperlinki

RSS
Panel historii modułu kokpitu zawierającego szereg hiperlinków wraz z otwartym menu kontekstowym jednego z nich.

Panel historii modułu kokpitu zawierającego szereg hiperlinków wraz z otwartym menu kontekstowym jednego z nich.

Hiperlinki w cfirma zbliżone są swoim wyglądem do typowych hiperlinków (hiperłączy). Podobnie, jak inne hiperlinki charakteryzują się podkreśleniem widocznym w momencie najechania nań kursorem. Co wyróżnia hiperlinki systemu cfirma, to fakt, że enkapsulują funkcjonalność związaną z opisywanym przez siebie obiektem, a nie są jedynie zwykłym odnośnikiem. Kliknięcie na danym hiperlinku otwiera skojarzone z nim menu kontekstowe pozwalające na dalsze operacje.

Każdy hiperlink składa się z opcjonalnej ikony i tekstu o charakterystycznym szarym odcieniu odróżniającym go od reszty otaczającego go tekstu. W cfirma wyróżnić można następujące typy hiperlinków:

Hiperlinki bytów

Hiperlink obecny w notyfikacji  przypomnienia .

Hiperlink obecny w notyfikacji przypomnienia.

Hiperlinki bytów prezentują dany byt w postaci odpowiedniej ikony oraz tekstu, którego szczegółowość zależna jest od kontekstu, w jakim występuje hiperlink. Tak, hiperlinki obecne np. w panelu historii modułu kokpitu zawierają dość dokładny opis bytu, podczas, gdy ten sam hiperlink w notyfikacji dotyczącej przypomnienia zawiera jedynie nazwę charakterystyczną dla bytu.

Akcje dostępne z menu kontekstowego dla bytu to:
  • Edytuj/podejrzyj byt w zależności od posiadanych uprawnień.
  • Idź do bytu pozwalająca na przełączenie modułu w zakładce modułów oraz znalezienie i zaznaczenie wybranego bytu zgodną z akcją oferowaną przez panel linków.

Hiperlinki użytkowników

Hiperlink użytkowników został wprowadzony z myślą o wygodzie pozwalając na szybki kontakt z wybraną osobą gdy ta widnieje wymieniona np. w przeglądanej historii bytu.

Akcje dostępne z menu kontekstowego dla użytkownika to:
Menu kontekstowe dla hiperlinku reprezentującego aktualnego użytkownika jest niedostępne (podobnie, jak wysyłanie wiadomości do siebie samego za pośrednictwem komunikatora).

Zobacz również:
  Nazwa Rozmiar
- hiperlinki_01.png 13,55 KB
- hiperlinki_02.png 3,38 KB

ScrewTurn Wiki version 3.0.5.600. Some of the icons created by FamFamFam.